Akita Inu

Akita Inu (jap. 秋田犬) – šunų veislė, išvesta Japonijos Honsiu salos Akitos provincijoje.

Nerekomenduotina šių šunų įsigyti nepatyrusiems augintojams. Jie yra nepriklausomi ir gana valdingi. Nuolat turi būti prižiūrimi, jei netoliese yra kitų šunų ar nepažįstamų vaikų, tačiau jie nuolaidesni katėms. Labai ištikimi savo šeimai, drąsūs, todėl tinkami būti sarginiais šunimis. Negalima nė akimirkai pamiršti stipraus jų medžioklės instinkto.

Idealus patino aukštis ties gogu apie 67 cm, patelės – maždaug 61 cm.

Kailis rausvai rudas, baltas arba keršas. Akuotai tiesūs, šiurkštūs, pavilnė minkšta, tanki.

BENDRA IŠVAIZDA: Stambus tvirto sudėjimo šuo, gerai subalansuotos formos; antrinės lyties charakteristikos stipriai išreikštos, taurus ir kuklus, ištvermingas.

SVARBIOS PROPORCIJOS: Santykis tarp aukščio ties ketera ir kūno ilgio (nuo pečių iki sėdmenų) yra 10:11, tačiau kalių kūnas šiek tiek ilgesni nei patinų.

GALVA KAUKOLINĖ DALIS: kaukolė proporcinga kūnui. Kakta plati su gerai išreikštu grioveliu be raukšlių. Ryškiai išbaigta.

Nosis: Stambi ir juoda. Šviesi su išblukusiu pigmentu priimtina tik baltos spalvos šunims, juoda visuomet pageidautina.

Snukis: Vidutiniško ilgio, stiprus su plačiu pagrindu, siaurėjantis, bet ne smailus. Nosies tiltas – tiesus. Žandikaulis/Dantys: Stiprus. Žirklinis sukandimas.

Lūpos: siauros ir standžios. Žandai: vidutiniškai išvystyti.

Akys: Gana nedidelės, beveik trikampio formos dėl kylančių išorinių kampučių. Tarpas tarp akių vidutinis. Tamsiai ruda spalva: kuo tamsesnės tuo geriau.

Ausys: Gana mažos, storos ir trikampės, šiek tiek užapvalintais galiukais. Tarpas tarp ausų – vidutinis. Styrančios ir palinkusios į priekį.

KAKLAS: stambus, raumeningas be pagurklio ir proporcingas galvai.

KŪNAS. Nugara: Tiesi ir stipri. Strėnos: Plačios ir raumeningos. Krūtinė: Gili, priekinė dalis gerai išsivysčiusi, šonkauliai gerai sudėti.

Pilvas: Stipriai pakeltas.

UODEGA: prasideda aukštai, stora ir nešiojama stipriai užkelta ir susisukusi virš nugaros, kai nuleista, ji beveik siekia kulnus.

GALŪNĖS PRIEKINĖS : pečiai : Vidutiniškai nuolaidūs ir gerai išvystyti. Alkūnės: standžiai prigludusios prie korpuso.

Kojos: tiesios ir stambių, sunkių kaulų .Galinės gerai išvystytos, stiprios ir vidutiniškai lenktos. Pėdos stambios, apvalios, išlenktos ir standžios.

EISENA: stiprus ir atsparus judesys.

KAILIS PLAUKAI: išorinio kailio plaukai tiesūs ir šiurkštūs, poplaukis minkštas ir tankus; ketera ir pasturgalis dengti šiek tiek ilgesniais plaukais; plaukai ant uodegos šiek tiek ilgesni nei ant viso kūno.

SPALVA: į rausvumą linkus gelsvai ruda, sezamo (į rausvumą linkus gelsvai ruda su juodais galiukais), raina ir balta. Visos aukščiau paminėtos spalvos išskyrus balta turi turėti Urajiro. (Uradžiro – balsvas kailis snukio šonuose, ant žandų, apatinėje žandikaulio, kaklo, krūtinės, kūno ir uodegos dalyse bei vidinėse kojų pusėse).

DYDIS: aukštis ties ketera: patinų – 67 cm, kalių – 61 cm. Gali būti maždaug 3 cm paklaida.

Skelbta Veislės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*